Google Programmatic Avantajları Nelerdir? | WMexe | Webmaster Forumu!
Neler Yeni
  • Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.

Google Programmatic Avantajları Nelerdir?

[WF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Google Programmatic kategorisinde Quixtoid tarafından oluşturulan Google Programmatic Avantajları Nelerdir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 308 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Google Programmatic
Konu Başlığı Google Programmatic Avantajları Nelerdir?
Konuyu başlatan Quixtoid
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
ALDIĞI BEĞENİ
Son Mesaj Yazan Quixtoid

Quixtoid

Mütevelli Heyetin'den
WF Moderatör
Katılım
29 Nis 2020
Yaşınız
25
Konum
Istanbul
Mesajlar
439
A.Beğeni
4
Son Görülme
Ticaret
0 /   0 /   0
Google Programmatic Avantajları
1. Reklam bütçenizi akıllıca harcayın

Programlı reklamcılık, kullanıcıları ayrıntılı bir şekilde hedeflemenize olanak tanır. İnanılmaz miktarda veriye parmaklarınızın ucunda (elbette GDPR uyumlu) erişerek, görüntüleyenleri doğru mesajla, doğru yerde, doğru zamanda hedefleyebilirsiniz. Bu, reklam bütçenizi daha akıllıca kullandığınız ve ürününüzle ilgilenmesi olası olmayan görüntüleyenlerin israfını ortadan kaldırdığınız anlamına gelir.

2. Gerçek zamanlı ölçüm ve optimizasyon
Programlı reklamcılıkla, her bir reklamın performansı gerçek zamanlı olarak ölçülür. Artık reklamverenlerin, reklamlar yayınlanmasından haftalar sonra canlı bir kampanyayı optimize etmek için çok geç olan medya ajanslarından bir excel sayfası beklemeleri gerekmez.

Programatik, reklamverenlerin orada reklamları ayarlamasına ve optimize etmesine ve ardından sonuçları test etmesine ve iyileştirmesine ve ayrıca reklam harcamalarında net bir gözetim yapmasına olanak tanır.

3. Satın almanın şeffaf bir yolu
Programlı reklamcılıktan önceki günlerde markalar reklam harcamalarını gerçekleştirmek için ajanslara ve üçüncü taraflara güvenmek zorunda kalacaklardı. Artık markalar ücretler konusunda tam şeffaflığa sahip olabilirler. Ayrıca, paralarının tam olarak nerede ve ne kadarına harcanıyor.

4. Her şey verilerle ilgili değil
Elbette, programlı reklamcılık yoluyla hedefleme, bir kullanıcı hakkında her şeyi bilmeyi gerektirmez. İçeriğe dayalı hedefleme, istediğiniz kitleye kesintisiz ve daha az müdahaleci bir yol sağlar. Bu şekilde, kullanıcıları anahtar kelimelere ve bir sayfanın içeriksel alaka düzeyine göre hedefleyebilirsiniz.

5. Çok kanallı ve format erişimi
Ortalama kullanıcınızın artan dijital temas noktası ile reklamlarınız devam ediyor olmalıdır. Programlı reklamcılık bu noktada başı çekiyor. Mobil cihazlarda, masaüstünde, tablette, uygulama içi, TV ve hatta ev dışında bile kitlelere ulaşmanıza olanak tanır. İmkanlar sonsuzdur!
 

Benzer konular

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 1)


  • İpUcu

Google ads alanı