Google Toplu Link Url Kaldırma | WMexe | Webmaster Forumu!
Neler Yeni
  • Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.

Google Toplu Link Url Kaldırma

[WF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Search Console kategorisinde Quixtoid tarafından oluşturulan Google Toplu Link Url Kaldırma başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 189 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Search Console
Konu Başlığı Google Toplu Link Url Kaldırma
Konuyu başlatan Quixtoid
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
ALDIĞI BEĞENİ
Son Mesaj Yazan Quixtoid

Quixtoid

Mütevelli Heyetin'den
WF Moderatör
Katılım
29 Nis 2020
Yaşınız
25
Konum
Istanbul
Mesajlar
439
A.Beğeni
4
Son Görülme
Ticaret
0 /   0 /   0
404 Sayfaları ve Seoya etkisi
404 sayfalarının seo üzerinde etkisi sanılandan daha fazladır. Bir sitenin seo çalışması yapılacağında sitenin url yapısına mudahale etmek gerekebilir. Örneğin gelen site bir e-ticaret sitesi ve envai çeşit ürüne ve kategoriye sahip bu durumda yüzlerce değişiklik yapılacak demektir. Bu tip durumlarda değişen url yapıları nedeniyle sitede bir çok 404 hatası oluşacaktır eğer ki bu hatalar kaldırılmazsa yada 301 ile sorunlar giderilmezse sitenin birçok değerinde (Oturum süresi, hemen çıkma oranı )düşüş yaşanacaktır. Bu durumda sitenizi olumsuz etkileyecektir.

Webmaster Tools toplu 404 url kaldırma ne işe yarar ?
Bu eklenti sayesinde webmaster tools’da oluşan toplu tarama hatalarını tek tek kaldırmak yerine toplu olarak kaldırabiliriz.


Toplu 404 url hataları nasıl temizlenir ?
Google webmastertoolsa giriş yapın ve Tarama > Tarama hataları sekmesine tıklayın. Açılan sayfada tüm urlyi seçip google dökünmanlar olarak indirin.Açılan sayfada ilk bloktaki 404 hatalarını seçip bir not defterine kopyalayıp kaydedin.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra Chrome mağazadan eklentiyi kurun. Eklentiyi kurduktan sonra Google webmaster tools > Google dizini > Url’leri kaldır seçeneğine tıklayın.

01.jpgAçılan sayfada aşağıdaki görselde ki gibi bir alan oluşacaktır. Dosya seç’e tıklayarak oluşturduğunuz txt belgesini yükleyin. Bu işlemin ardından eklenti otomatik olarak 404 sayfaları kaldırmaya başlıyacaktır.


404 Url hataları kaldırılırken dikkat edilmesi gerekenler

404 sayfaları kaldırırken otorite puanı yüksek olan sayfaları kaldırmak yerine bunları anasayfaya yönlendirmek siteniz için yapılacak daha doğru bir hamle olacaktır. Sayfa otoritesi yüksek olan url tespiti için aşağıdaki siteyi kullanabilirsiniz. Açılan siteye 30-40 bağlantıyı kopyalayıp sayfaların page authory değerini görebilirsiniz. Çıkan sonuçlarda diğer sayfalara göre otorite puanı yüksek olanları seçip 301 ile anasayfaya yönlendirebilirsiniz. WordPress sitelerde ni kurarak bu sayfalara kolaylıkla 301 yönlendirme yapabilirsiniz.

 

Benzer konular

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 1)


  • İpUcu

Google ads alanı