Yandex Metrica Gelişmiş Sayaç Ayarları | WMexe.Net | Webmaster Forumu!
Neler Yeni
  • Ticaret Puanı vermek istediğiniz kişinin profilini ziyaret ederek "Ticaret Puanı" sekmesine tıklayıp ticaretinizin olumlu/olumsuz yorumunu yaparak kullanıcıyı değerlendirebilirsiniz.

Yandex Metrica Gelişmiş Sayaç Ayarları

[WF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Webmaster Araçları kategorisinde Quixtoid tarafından oluşturulan Yandex Metrica Gelişmiş Sayaç Ayarları başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 37 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Webmaster Araçları
Konu Başlığı Yandex Metrica Gelişmiş Sayaç Ayarları
Konuyu başlatan Quixtoid
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
ALDIĞI BEĞENİ
Son Mesaj Yazan Quixtoid

Quixtoid

Mütevelli Heyetin'den
WF Moderatör
Katılım
29 Nis 2020
Yaşınız
25
Konum
Istanbul
Mesajlar
438
A.Beğeni
2
Son Görülme
Ticaret
0 /   0 /   0
Gelişmiş sayaç ayarları

Tarayıcının adres satırında hash'in takip edilmesi
Bu seçenek AJAX siteleri için geçerlidir. Yeniden yükleme yapılmadan güncellenen sayfalarda görüntülenme sayısının doğru hesaplanmasını sağlar.

Eşzamansız kod
Sayaç kodu: Sitenizin sayfalarının yüklenmesini engellemez ve yükleme hızına etki etmez.

XML siteleri için
noscript öğesi XML dosyalarında kullanılmamalıdır.

Site sayfalarının otomatik indekslemesinin yasaklanması
Bu seçeneğin çalıştırılmış olduğu Yandex.Metrica kodu kurulu olan site sayfaları otomatik olarak indekslemeye gönderilmez.

Alternatif CDN
Bu seçenek, Yandex.Metrica'ya erişim sınırı getirilen bölgelerden gelen ziyaretleri doğru bir şekilde görmenizi sağlar. Bu seçeneği kullanmak, sayaç kodunun yüklenme hızını düşürebilir. Etkinleştirildiğinde dahi, sayaç kodu internet trafiğinden tasarruf etmek amacıyla mc.yandex.ru adresine önden sorgu yapabilir.

E-ticaret verilerini Yandex.Metrica'ya iletme
Bu seçenek Ecommerce arayüz üzerinden bağlanmanıza izin verir. Özellik etkin durumdayken JavaScript dizisi otomatik olarak dataLayer adını alır. Adını ise Veri taşıyıcı adı değiştirme alanında değiştirebilirsiniz.

Ziyaretin zaman aşımı (dakika olarak)
Ziyaretçinin sitede eylemsiz kaldığı süredir. Dakika olarak belirtilen süre dolduğunda ziyaretin sona erdiği varsayılır. Ziyaret zaman aşımı 30 ile 360 arasında bir tam sayı olmalıdır. Varsayılan değer 30 dakikadır.

Bilgi sağlayıcı
Bu seçenek sayacınız için görünmez ve sitenizin ziyaret istatistiklerinin görüntüleneceği bir buton olmak üzere iki farklı görüntüleme seçeneği seçmenizi sağlar. Bilgi sağlayıcının görünümünü özelleştirebilir ve türünü seçebilirsiniz:

  • basit: Bilgi sağlayıcıya tıkladıktan sonra Yandex.Metrica'ya geçersiniz;

  • gelişmiş: Bilgi sağlayıcıya tıklandığında sitenin bir haftalık istatistiklerinin olduğu bir widget görünecektir.
Bilgi sağlayıcı, sayacın gün içinde topladığı verileri görüntüler (bu süre kullanıcı tarafından ayarlanamaz).
Sitede yalnızca bilgi sağlayıcı kodu kurulduysa (<!-- Yandex.Metrika informer -->) ve sayaç kodu yüklü değilse, o site için istatistikler toplanmaz.


Bilgi sağlayıcı hakkında sorular

Bilgi sağlayıcı veri görüntülemiyor
Bilgi sağlayıcının bağlı olduğundan emin olun: Ayarlar bölümünde (Sayaç sekmesinde) Bilgi sağlayıcı seçeneği etkin olmalıdır. Bu seçenek devre dışıysa bunu etkinleştirdikten sonra yaptığınız değişiklikleri kaydedin ve site sayfalarındaki sayaç kodunu güncelleyin.

Bilgi sağlayıcının yerinde “Yandex.Metrica” yazısı görüntüleniyor
Bilgi sağlayıcının görüntülenmesi gereken sitenin sayaç ayarlarında ek alan adı olarak eklenmiş olup olmadığını kontrol edin. Bu ayar olmadan veriler görüntülenemez.
 

Benzer konular

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 1)


  • İpUcu

Google ads alanı